Przewody Serwo - wiązki elektryczne

Przewody serwo – wiązki kablowe

Servo assemblies

Potrzeba precyzyjności i elastyczności sprawiła, że obecnie w automatyce przemysłowej różnych branż gospodarki na popularności zyskały serwonapędy – precyzyjne układy pozycjonowania osi, często niewielkich rozmiarów, składające się z silnika elektrycznego, sterownika oraz enkodera lub resolwera. Zasada działania opiera się na komunikacji pomiędzy tymi trzema elementami. Sterownik, po wprowadzeniu przez użytkownika informacji wejściowych przesyła je do silnika elektrycznego, który jako element wykonawczy ma za zadanie zmienić pozycję osi zgodnie z zadanymi parametrami: może być to prędkość, kąt obrotu, przyspieszenie itd. Informację zwrotną odnośnie wykonanego ruchu wykrywa i przekazuje z powrotem do sterownika enkoder (lub resolwer).  Całość układu pracuje w pętli sprzężenia zwrotnego. Serwonapędy są cenione przez użytkowników nie tylko ze względu na łatwość zaprogramowania i szerokie możliwości zastosowań, ale również za precyzję i pewność działania w warunkach narażonych na zakłócenia zewnętrzne. Aby było to możliwe, do zasilania i komunikacji pomiędzy poszczególnymi elementami należy wykorzystywać odpowiednie serwoprzewody.

Serwoprzewody są to gotowe wiązki elektryczne składające się z ekranowanego przewodu o odpowiednim przekroju i złącza kompatybilnego z danym podzespołem. Firma LAPP bazując na swoim wieloletnim doświadczeniu w produkcji przewodów elektrycznych, poszła krok dalej i oferuje również gotowe wiązki elektryczne, w tym przewody konfekcjonowane do serwonapędów wiodących producentów. Lapp jako producent wiązek spełniamy wszelkie normy przemysłowe dla napędów i maszyn przemysłowych SIEMENS®, LENZE®, Rockwell®, SEW® i wielu innych. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby zapewnić optymalne połączenie pomiędzy sterownikiem a serwosilnikiem.

Trzy klasy wydajności - wybór zależy od Ciebie:

  • linia podstawowa - basic line
  • linia zasadnicza - core line
  • linia rozszerzona - extended line

Będąc producentem wiązek firma LAPP zdaje sobie sprawę z różnych warunków, w jakich przyjdzie pracować wiązkom kablowym zawierającym serwoprzewody, dlatego stworzyliśmy trzy linie produktowe przewodów konfekcjonowanych. Od ekonomicznego rozwiązania basic line do zastosowań w łagodnych warunkach środowiskowych, poprzez specjalnie zaprojektowaną linię core line do dynamicznych zastosowań, aż do naszej wysoce dynamicznej extended line. Niezależnie od wyboru, wszystkie nasze przewody konfekcjonowane są sprawdzane w laboratorium firmowym, aby zapewnić maksymalną jakość i bezpieczeństwo.

20210301 v3