Przemysł kolejowy

Rozwiązania LAPP dla kolejnictwa

Lapp Stadt train 02 2018 CMYK kl rgb

Właściwe rozwiązania dla naszych klientów: przewody zasilające, sterownicze i do transmisji danych w przemyśle kolejowym

Wzrost urbanizacji i  wszechobecna cyfryzacja nieustannie stawiają nowe wyzwania dla technologii kolejowej. Zapotrzebowanie na systemy transportowe rośnie wraz ze wzrostem gęstości zaludnienia. A wraz z nim oczekiwania dotyczące bezpieczeństwa i niezawodności transportu kolejowego. Kable i przewody kolejowe muszą spełniać specjalne przepisy bezpieczeństwa, aby uzyskać dopuszczenie do zastosowania w pojazdach szynowych. Firma LAPP posiada bogatą ofertę sprawdzonych i posiadających odpowiednie certyfikaty produktów dla branży kolejowej.

Jakie specjalne wymagania muszą być spełnione w przypadku kabli i przewodów do transportu kolejowego?

Bezawaryjna praca kolei w dużym stopniu zależy od zastosowanych kabli i przewodów. Niezależnie od tego, czy są to przewody zasilające, do transmisji danych czy przewody sterownicze, to ich jakość wpływa na bezpieczny i niezawodny transport.

Przewody do pojazdów szynowych muszą posiadać specjalne właściwości, aby uzyskać dopuszczenie do zastosowania w transporcie kolejowym. Decydującym czynnikiem jest bezpieczeństwo pasażerów i obsługi. Z tego powodu duży nacisk kładzie się na ochronę przeciwpożarową. Wszystkie potrzebne wymagania zostały uregulowane w normie DIN EN 45545-2.

Zgodnie z DIN EN 45545-2 rozwiązania i przewody do kolejnictwa muszą być:

Bezhalogenowe
Trudnopalne
Samogasnące

W przypadku pożaru zastosowane przewody LAPP nie prowadzą do rozprzestrzeniania płomieni powodujących dodatkowe szkody. Ponadto przewody muszą być odporne na wpływy zewnętrzne takie jak: spadające odłamki skał, skręcanie lub wibracje.

Zmieniające się warunki klimatyczne podczas pracy stawiają również wysokie wymagania dotyczące właściwości materiałowych przewodów i złączy. Dlatego większość komponentów musi wytrzymywać temperatury w zakresie od -50°C do + 120°C.

Dlaczego produkty firmy LAPP idealnie sprawdzają się w kolejnictwie?

Firma LAPP posiada szereg niezawodnych rozwiązań połączeniowych dla transportu kolejowego. Nasze produkty dla technologii kolejowej spełniają szereg norm i wymagań bezpieczeństwa. Zastosowanie naszych produktów w pojazdach szynowych gwarantuje bezpieczne użytkowanie zgodnie z niezbędnymi normami.

Korzyści z zastosowania produktów LAPP:

 • Certyfikat IRIS
 • Własna aparatura do sieciowania wiązką elektronów
 • Przewody zgodne z normami EN i innymi normami
 • Wieloletnie doświadczenie na rynku kolejowym
 • Krótkie czasy dostaw - wysoka dostępność towaru
 • Małe minimalne ilości zamówień
 • Wszystko z jednego źródła

Nasze rozwiązania dla kolejnictwa

Zug offen en
 • ÖLFLEX® TRAIN: przewody z izolacją usieciowaną wiązką elektronów do zwiększonych wymagań w sektorze kolejowym zgodne z EN 50264 dla 300V, 600V 1.8kV oraz 3.6kV, EN 50306 300V i EN 50382 1.8kV oraz 3.6kV
 • UNITRONIC® TRAIN: przewody Bus  - MVB oraz WTB - z izolacją usieciowaną wiązką elektronów do zwiększonych wymagań w sektorze kolejowym
 • ETHERLINE® TRAIN: przewody do Ethernetu z izolacją usieciowaną wiązką elektronów do zwiększonych wymagań w sektorze kolejowym
 • SKINTOP® MS-HF-M: dławnice kablowe z mosiądzu do przewodów o średnicy do 98 mm, do obszarów ze szczególnymi wymaganiami dot. stabilności mechanicznej i chemicznej, do aplikacji kolejowych. Produkty zgodne z EN 45545-2, HL3 oraz EN 45545-3, E30. Dostępne również w wersji EMC.
 • SKINTOP® ST-HF-M: bezhalogenowa, metryczna dławnica kablowa z tworzywa sztucznego, wysoka zdolność niepodtrzymywania płomieni, samogasnąca, maksymalna niezawodność, do zastosowań kolejowych
 • SILVYN® HFX-V0: wodoszczelny, odporny na chemikalia wąż metalowy w płaszczu grubościennym z poliuretanu
 • EPIC® MH MODULAR SYSTEM: wysoka elastyczność dzięki dowolnej kombinacji wkładów w jednym złączu. System EPIC® MH jest kompatybilny ze standardem rynkowym. Do zastosowania w kolejnictwie: EN 45545-2, HL1, HL2 i HL3.

Zastosuj nasz konfigurator przewodów i dławnic kablowych do szybkiego wyszukiwania produktów zgodnych z Twoimi wymaganiami

Wyszukiwarka przewodów


Wyszukiwarka dławnic kablowych


Wyszukiwarka węży osłonowych


Wyszukiwarka złączy


Planowanie i serwis

Zapoznaj się z naszymi produktami dla kolejnictwa Katalog THE WORLD OF LAPP rozwiązania dla kolejnictwa.

 • magazyny na całym świecie
 • serwis LAPP na całym świecie
 • szybkie czasy dostaw
 • spersonalizowane dostawy

Hyundai-Rotem

train KTX Korea 988x350px

Bardzo ważna dla firmy LAPP jest ścisła współpraca z koreańskim producentem pojazdów szynowych Hyundai-Rotem. Przez wiele lat Hyundai-Rotem polegał na wysokiej jakości produktach i logistyce LAPP. Produkty naszej firmy pojawiają w wielu projektach, takich jak: szybkie pociągi dla nowej linii Korea Train eXpress (KTX) z Seulu do Mokpo i Pusan oraz w dużej liczbie lokomotyw elektrycznych dla klienta KORAIL.

     
THE WORLD OF LAPP Rozwiązania dla kolejnictwa
(PDF 52 MB )
THE WORLD OF LAPP Rozwiązania dla kolejnictwa

Wersja językowa polska

THE WORLD OF LAPP Solutions for railway technology
(PDF 3 MB )
THE WORLD OF LAPP Solutions for railway technology

Wersja językowa angielska

Karta LAPP TRAIN
(PDF 939 KB )
LAPP TRAIN karta produktowa
Artykuł prasowy
(PDF 898 KB )
Lokomotywy pracujące za kręgiem polarnym są zasilane produktami firmy LAPP
Artykuł prasowy
(PDF 1,011 KB )
Technologia firmy Matisa – przewody firmy LAPP
Nowe produkty firmy LAPP dla branży kolejowej
(PDF 372 KB )
Nowe produkty firmy LAPP dla branży kolejowej
Przewody z serii 4 GKW
(PDF 3 MB )
Nowe rozwiązania połączeń dla sektora kolejowego - Przewody z serii 4 GKW