Przemysł kolejowy

Rozwiązania LAPP dla kolejnictwa

Newsletter 720x480 DE EN

Właściwe rozwiązania dla naszych klientów: przewody zasilające, sterownicze i do transmisji danych w przemyśle kolejowym

Wzrost urbanizacji i  wszechobecna cyfryzacja nieustannie stawiają nowe wyzwania dla technologii kolejowej. Zapotrzebowanie na systemy transportowe rośnie wraz ze wzrostem gęstości zaludnienia. A wraz z nim oczekiwania dotyczące bezpieczeństwa i niezawodności transportu kolejowego. Kable i przewody kolejowe muszą spełniać specjalne przepisy bezpieczeństwa, aby uzyskać dopuszczenie do zastosowania w pojazdach szynowych. Firma LAPP posiada bogatą ofertę sprawdzonych i posiadających odpowiednie certyfikaty produktów dla branży kolejowej.

Jakie specjalne wymagania muszą być spełnione w przypadku kabli i przewodów do transportu kolejowego?

Wysoka dostępność i płynna eksploatacja pojazdów szynowych zależy w dużej mierze od zastosowanych kabli i przewodów.. Niezależnie od tego, czy są to przewody zasilające, do transmisji danych czy przewody sterownicze, to ich jakość wpływa na bezpieczny i niezawodny transport.

Przewody do pojazdów szynowych muszą posiadać specjalne właściwości, aby uzyskać dopuszczenie do zastosowania w transporcie kolejowym. Decydującym czynnikiem jest bezpieczeństwo pasażerów i obsługi. Z tego powodu duży nacisk kładzie się na ochronę przeciwpożarową i spełnianie europejskiej normy DIN EN 45545-2.

Zgodnie z DIN EN 45545-2 rozwiązania i przewody do kolejnictwa muszą być:

Bezhalogenowe
Trudnopalne
Samogasnące

w przypadku pożaru, zastosowane produkty nie przyczyniają się do rozprzestrzeniania się ognia i zapobiegają dodatkowym szkodom dla ludzi i materiałów. Ponadto, produkty muszą być odporne na wpływy zewnętrzne, takie jak odpryskiwanie kamieni, skręcanie lub silne fale wibracyjne, które trwale na nie wpływają.

Zmieniające się warunki klimatyczne podczas pracy stawiają również wysokie wymagania dotyczące właściwości materiałowych przewodów i złączy. Dlatego większość komponentów musi wytrzymywać temperatury w zakresie od -50°C do + 120°C.

Dlaczego produkty firmy LAPP idealnie sprawdzają się w kolejnictwie?

Firma LAPP posiada szereg niezawodnych rozwiązań połączeniowych dla transportu kolejowego. Nasze produkty dla technologii kolejowej spełniają szereg norm i wymagań bezpieczeństwa. Zastosowanie naszych produktów w pojazdach szynowych gwarantuje bezpieczne użytkowanie zgodnie z niezbędnymi normami.

Korzyści z zastosowania produktów LAPP:

 • Własny proces sieciowania elektronowego oraz certyfikacja IRIS / TS 22163 dla fabryki LAPP Korea
 • Przewody zgodne z normami EN i innymi normami
 • Wieloletnie doświadczenie na rynku kolejowym
 • Krótkie czasy dostaw - wysoka dostępność towaru
 • Małe minimalne ilości zamówień
 • Wszystko z jednego źródła

Nasze rozwiązania dla kolejnictwa

Zug offen en
 • ÖLFLEX® TRAIN: przewody z izolacją usieciowaną wiązką elektronów do zwiększonych wymagań w sektorze kolejowym zgodne z EN 50264 dla 300V, 600V 1.8kV oraz 3.6kV, EN 50306 300V i EN 50382 1.8kV oraz 3.6kV
 • UNITRONIC® TRAIN: przewody Bus  - MVB oraz WTB - z izolacją usieciowaną wiązką elektronów do zwiększonych wymagań w sektorze kolejowym
 • ETHERLINE® TRAIN: przewody do Ethernetu z izolacją usieciowaną wiązką elektronów do zwiększonych wymagań w sektorze kolejowym
 • SKINTOP® MS-HF-M: dławnice kablowe z mosiądzu do przewodów o średnicy do 98 mm, do obszarów ze szczególnymi wymaganiami dot. stabilności mechanicznej i chemicznej, do aplikacji kolejowych. Produkty zgodne z EN 45545-2, HL3 oraz EN 45545-3, E30. Dostępne również w wersji EMC.
 • SKINTOP® ST-HF-M: bezhalogenowa, metryczna dławnica kablowa z tworzywa sztucznego, wysoka zdolność niepodtrzymywania płomieni, samogasnąca, maksymalna niezawodność, do zastosowań kolejowych
 • SILVYN® HFX-V0: wodoszczelny, odporny na chemikalia wąż metalowy w płaszczu grubościennym z poliuretanu
 • EPIC® MH MODULAR SYSTEM: wysoka elastyczność dzięki dowolnej kombinacji wkładów w jednym złączu. System EPIC® MH jest kompatybilny ze standardem rynkowym. Do zastosowania w kolejnictwie: EN 45545-2, HL1, HL2 i HL3.

Zastosuj nasz konfigurator przewodów i dławnic kablowych do szybkiego wyszukiwania produktów zgodnych z Twoimi wymaganiami

07 OELFLEX CLASSIC 110 H SF RGB

Wyszukiwarka przewodów


06 Markenbild SKINTOP RGB Ausschnitt

Wyszukiwarka dławnic kablowych


01 Markenbild SILVYN RGB

Wyszukiwarka węży osłonowych


08 Markenbild EPIC RGB

Wyszukiwarka złączy


Planowanie i serwis

Zapoznaj się z naszymi produktami dla kolejnictwa Katalog THE WORLD OF LAPP rozwiązania dla kolejnictwa.

 • magazyny na całym świecie
 • serwis LAPP na całym świecie
 • szybkie czasy dostaw
 • spersonalizowane dostawy

Hyundai-Rotem

train KTX Korea 988x350px

Bardzo ważna dla firmy LAPP jest ścisła współpraca z koreańskim producentem pojazdów szynowych Hyundai-Rotem. Przez wiele lat Hyundai-Rotem polegał na wysokiej jakości produktach i logistyce LAPP. Produkty naszej firmy pojawiają w wielu projektach, takich jak: szybkie pociągi dla nowej linii Korea Train eXpress (KTX) z Seulu do Mokpo i Pusan oraz w dużej liczbie lokomotyw elektrycznych dla klienta KORAIL.

     
10052021 train flyer enPortfolio produktów
(PDF 3 MB)
TC Train 2019 PLTHE WORLD OF LAPP Rozwiązania dla kolejnictwa
(PDF 52 MB)
THE WORLD OF LAPP Rozwiązania dla kolejnictwa

Wersja językowa polska

Strony od TC TRAIN 1617 PLTHE WORLD OF LAPP Solutions for railway technology
(PDF 3 MB)
THE WORLD OF LAPP Solutions for railway technology

Wersja językowa angielska

LAPP TRAINKarta LAPP TRAIN
(PDF 1,023 KB)
LAPP TRAIN karta produktowa