Przemysł 4.0 w firmie LAPP

Firma LAPP od dawna pracuję nad nowoczesnymi rozwiązaniami. Zasady Smart Factory przenikają do innych sektorów, mają coraz większy wpływ na nasze myślenie i działanie.

Produktfinder 510x340

Dobrym przykładem wdrożenia Przemysłu 4.0 jest nasz konfigurator obudów złączy przemysłowych EPIC®, dostępny na naszej stronie internetowej. Korzystając z konfiguratora on-line, w zaledwie kilku krokach, nasi klienci mogą stworzyć indywidualną obudowę złącza przemysłowego, z własną koncepcją klamer i przepustów kablowych. Następnie zaś złożyć zamówienie bezpośrednio przez sklep internetowy LAPP. Możemy zrealizować do 138 milionów różnych konfiguracji. W ciągu pięciu dni roboczych klient ma swoją indywidualną obudowę EPIC®. W ten sposób, nawet przy dzisiejszej technologii, jesteśmy w stanie efektywnie pod względem kosztowym, realizować produkty na zamówienie.

Inny przykładem na wdrożenie idei Smart Factory są nasze rozwiązania logistyczne. Nasi klienci mogą skanować kody z pustych bębnów za pomocą mobilnych skanerów kodów kreskowych, automatycznie zamawiając nowe. Nasze bębny kablowe są wyposażone w kody kreskowe, które klient może odczytać za pomocą dostarczonego przez nas mobilnego skanera kodów kreskowych.

Dopasowujemy portfolio naszych produktów do wymagań współczesnego świata. Aby móc tworzyć nowoczesne sieci znacznie rozszerzyliśmy ofertę światłowodów i przewodów dla Ethernetu przemysłowego. W ramach połączeń do Ethernetu przemysłowego LAPP oferuje takie rozwiązania, jak bardzo elastyczne przewody ETHERLINE® FD Cat.6a.  Mogą on pracować w prowadnicach łańcuchowych z niezawodną, najwyższą szybkością transmisji. Przewody pracują w ciągłym ruchu i przesyłają dane z prędkością 10 Gbit / s. W ofercie posiadamy również złącza przemysłowe zgodne ze standardem Cat. 6A. W przypadku, gdy dodatkowo potrzebna jest ochrona przed zabrudzeniami IP67 oraz wodoszczelność zalecamy zastosowanie złączy M12. Standard Cat.6A spełniają obecnie złącza M12 z kodowaniem D oraz w wariancie z kodowaniem X. Główną zasadą rozwiązań sieciowych jest ich prostota i łatwość podłączenia bez wykorzystywania specjalistycznych narzędzi.

Oszczędność miejsca i niezawodność zapewnia o 30 procent cieńszy przewód ETHERLINE® EC. Nadają się on do zastosowania na poziomie czujnik / element wykonawczy i pozwala na uzyskanie najmniejszych promieni gięcia. Również prowadnice łańcuchowe mogą być tak skonfigurowane, aby uzyskań ekstremalnie małe wymiary. Dzięki odpornej powłoce zewnętrznej PUR, przewód  może być stosowany przy dużych naprężeniach mechanicznych i w środowiskach olejowych. Przewód czterożyłowy Ethernet Cat. 5e jest dostępny ze złączem M8. Pozwala ono na zaoszczędzenie miejsca w porównaniu z powszechnie używanym w sieciach złączem M12.

Przemysł 4.0 nie jest możliwy bez dobrze wyszkolonego, specjalistycznego personelu. Mając to na uwadze, udostępniamy moduły e-learningowe pracownikom na całym świecie. Naszym klientom oferujemy szkolenia on-line na temat sieci przemysłowych Ethernet.