Ethernet przemysłowo/biurowy

Dwa światy stają się jednym, Ethernet to technologia sieci, która pierwotnie była przeznaczona do łączenia sieci lokalnych (LAN). W dzisiejszych czasach wzrasta liczba aplikacji Ethernetu w produkcji przemysłowej. Przemysłowy Ethernet umożliwia kontakt świata biurowego ze światem przemysłowym.

Dzisiaj, Ethernet stał się najbardziej rozpowszechnioną technologią komunikacji na świecie. Pozwala to na szybką wymianę danych pomiędzy wszystkimi urządzeniami podłączonymi do sieci lokalnych.  Ethernet wykorzystuje najszerszą gamę nośników transferowych, w tym miedź, włókno szklane, włókna polimerowe lub nawet system bezprzewodowy.

Dzięki swojej prostocie, Ethernet stał się najczęściej używanym standardem w świecie. Powodem jego powszechnej akceptacji i popularności jest fakt, że oferuje on podstawową technologię zaraz za największą siecią na świecie - Internetem. Korzyści z sieci Ethernet i związanych z nimi koncepcji  są oczywiste:

 

• Proste, elastyczne opcje rozbudowy.
• Szybkie uruchamianie dzięki prostej technologii połączeń.
• Dynamiczna regulacja szerokości pasma, obecnie do 10Gbit / s.
• Spójna sieć w różnych obszarach zastosowań (biuro i przemysł)

 

Klasyczny układ magistrali

 

Poziom mechanizacji i produkcji jest silnie charakteryzowany przez pola magistrali:
AS-Interface, Profibus, Device-NET i CANopen.
W  systemie komunikacji, można podłączyć wiele czujników i elementów wykonawczych, takich jak sondy pomiarowe lub napędy, które mogą być podłączone za pomocą kontroli lub jednostki logicznej. Komunikacja odbywa się do pary czujnik/element wykonawczy. Szybkość transmisji wynosi do 12 Mbit / s, przy maksymalnej liczbie 255 urządzeń w zależności od danego systemu busowego. Sieci są  przede wszystkim budowane w strukturze liniowej, tak że wszystkie urządzenia podłączone są szeregowo.

 

Aby zapewnić użytkownikowi  odpowiedni wybór, Lapp stworzył "Przewodnik po sieciach Bus". Dzięki temu można wybrać odpowiedni przewód magistrali i odpowiednią wtyczkę danych w ciągu kilku minut.

 

Nowe możliwości dzięki przemysłowemu Ethernetowi


Ethernet przemysłowy stanowi atrakcyjną alternatywę dla klasycznego systemu magistrali polowej. Korzyści oferowane przez standardowy Ethernet biurowy są również coraz bardziej doceniane przez odbiorców przemysłowych. Otwarty Ethernet daje nowe możliwości dla branży.

Przemysłowy  Ethernet oferuje wiele korzyści.

Chętnie zaoferujemy Państwu indywidualne porady co do możliwości i korzyści oferowanych przez Ethernet przemysłowy.