System znakowania FLEXIMARK®

FLEXIMARK visual-klein

Trwałe oznaczenia i etykiety, które będą rozpoznawalne przez wiele lat

Porządek w domu - porządek w głowie. To samo odnosi się do miejsca pracy, nie tylko do biurka, stołu warsztatowego czy magazynu. Systemy znakowania FLEXIMARK® tworzą porządek. W szafach sterowniczych, zakładach przemysłowych i wszędzie tam, gdzie ważny jest szybki i łatwy przegląd kabli, pojedynczych żył lub komponentów. Dzięki FLEXIMARK® można niezawodnie i trwale oznakować praktycznie wszystko, co wymaga szybkiej i indywidualnej identyfikacji w środowisku przemysłowym. W przypadku braku dokładnego i profesjonalnego oznakowania, przyporządkowanie i identyfikacja kabli i komponentów staje się procesem długotrwałym, a co za tym idzie kosztownym - i denerwującym. A przecież łatwo uniknąć chaosu! Poza tym oznaczenia są często regulowane przez normy. Czy to w szafach sterowniczych, technice automatyzacji czy też w budowie maszyn i urządzeń, wszędzie tam gdzie kable muszą być zastosowane i oznakowane, systemy oznaczeń FLEXIMARK® zapewniają lepszy przegląd sytuacji.

Wybór właściwego oznakowania

Ważne przy wyborze właściwego produktu są następujące pytania: "Co powinno być oznakowane?", "Gdzie powinno być oznakowane?" i "Kiedy powinno być oznakowane?". W szafach sterowniczych lub zakładach produkcyjnych jednym z najważniejszych czynników jest dostępna przestrzeń. Oszczędzające miejsce etykiety do oznaczania kabli, oznaczniki do oznaczania pojedynczych żył lub rurki termokurczliwe do kabli i pojedynczych żył są tutaj szczególnie przydatne. Do oznaczania kabli po montażu, etykiety mogą być również montowane za pomocą pierścieni oznacznikowych, uchwytów do znaków lub etykiet oznacznikowych z opaskami kablowymi. W zależności od wymagań środowiskowych są one wykonane z tworzywa sztucznego lub stali nierdzewnej. Oznaczniki są szybkie i łatwe w zastosowaniu, niezawodne, bezpieczne i trwałe.

Etykiety można w prosty sposób tworzyć samodzielnie za pomocą standardowej drukarki laserowej lub, jeśli oznakowanie ma być jeszcze bardziej trwałe, za pomocą drukarki termotransferowej - w obu przypadkach wspomagane odpowiednim oprogramowaniem FLEXIMARK®. Można też zamówić już dostosowane do naszych potrzeb szyldy ze stali nierdzewnej, rurki termokurczliwe lub etykiety kablowe z tworzywa sztucznego. Do użytku na obiekcie najlepszym wyborem są drukarki przenośne. Oznacza to, że etykiety dla plastikowych uchwytów znaków mogą być również produkowane bezpośrednio podczas montażu. Znaki ze stali nierdzewnej o doskonałej odporności chemicznej mogą być nanoszone za pomocą ręcznej maszyny tłoczącej lub zestawu oznaczników ze stali nierdzewnej. FLEXIMARK® oferuje również znaki bezpieczeństwa zgodne z normą ISO 7010.

Wszędzie w użyciu

FLEXIMARK® zapewnia wszechstronne rozwiązania dla niemal każdego środowiska. Morskie platformy wiertnicze, zakłady przemysłowe, mosty, farmy wiatrowe i słoneczne, zakłady chemiczne lub przemysł spożywczy - możliwości znakowania są tak wszechstronne, jak zastosowanie kabli. Z tego powodu, produkty FLEXIMARK® są szczególnie wytrzymałe. W zależności od produktu, mogą być wysoce odporne na promieniowanie UV, ekstremalne temperatury, korozję, chemikalia i ścieranie. Inteligentny system znakowania kabli, połączeń i komponentów elektrycznych zapewnia bezpieczne i trwałe oznakowanie, również w trudnych warunkach.

prod flex marking 1 web
prod flex marking 6 web

Co chcesz oznaczyć?

Znakowanie kabli i pojedynczych żył        Znakowanie podzespołów          Bezpieczne znakowanie

 

Jak chcesz oznaczyć?

Nadruk laserowy                                         Nadruk termotransferowy                 Oznaczenia zindywidualizowane wg wymogów klienta

 

Kiedy należy stosować oznakowanie?

Przed podłączeniem żyły                               Po podłączeniu żyły

Czy wzbudziliśmy Państwa zainteresowanie? Zapoznaj się z naszymi produktami na temat FLEXIMARK® marking system.