Pamięci Ursuli Idy Lapp

Założycielka firmy zmarła w wieku 90 lat

Ursula Ida 1539 ret4 sw

                                                               Ursula Ida Lapp  *30. Maj 1930   †25. Kwiecień 2021

Była fantastyczną bizneswoman. Ursula Ida Lapp, założycielka firmy LAPP, zmarła w ostatnią niedzielę w wieku 90 lat. "Nasza mama była duszą naszej firmy. Będzie nam jej strasznie brakowało, zarówno jako matki, jak i mądrego doradcy" - mówi Andreas Lapp, Prezes Zarządu LAPP Holding AG.

Ursula Ida Lapp była przedsiębiorcą z prawdziwą pasją. Wraz ze swoim mężem Oskarem Lapp ​(1921-1987) założyła firmę, która dziś jest światowym liderem na rynku zintegrowanych rozwiązań połączeniowych. Historia sukcesu rozpoczęła się pod koniec lat 50-tych, kiedy to Oskar Lapp opracował pierwsze prostokątne złącze dla przemysłu oraz pierwszy przemysłowo produkowany przewód zasilający i sterujący. Wynalazek ten zrewolucjonizował technologię połączeń na całym świecie.

Nie byłoby to możliwe, gdyby nie Ursula Ida Lapp. Państwo Lapp założyli swoją firmę U.I. Lapp KG w 1959 roku, gdzie U.I. pochodzi od imion Ursula Ida. Na początku działalność prowadzona była z garażu ich domu w dzielnicy Stuttgartu Vaihingen. Oskar Lapp zajmował się sprzedażą, podczas gdy Ursula Ida Lapp zajmowała się księgowością, reklamą oraz dziećmi. Często udawała się z wózkiem ręcznym na dworzec towarowy, aby odbierać lub wysyłać przewody, które na początku firma wykonywała na zamówienie.

Państwo Lapp wspólnie stworzyli pierwszą markę w świecie przewodów: ÖLFLEX®. Dostarczali właściwy produkt we właściwym czasie. Ustanowili standardy jakości, które do dziś obowiązują na całym świecie w dziedzinie produkcji przewodów. Popyt na przewody był ogromny. W 1963 r. przedsiębiorstwo otworzyło pierwszy własny zakład produkujący przewody ÖLFLEX®.

Po śmierci Oskara Lapp w 1987 roku Ursula Ida Lapp wraz z synami Siegbertem i Andreasem przejęła zarządzanie przedsiębiorstwem. Firma w dalszym ciągu zwiększała swoją obecność na arenie międzynarodowej.

Firma LAPP z siedzibą w Stuttgarcie jest wiodącym dostawcą zintegrowanych rozwiązań i markowych produktów w dziedzinie techniki kablowej i przyłączeniowej.

Również zaangażowanie polityczne, społeczne i kulturalne było zawsze bliskie jej sercu. Oprócz hojnych darowizn na rzecz instytucji w Indiach oraz instytucji w Stuttgarcie i okolicach w 1992 roku założyła wraz z synami Fundację Oskara Lapp. Ursula Ida Lapp była również przez cztery lata zaangażowana w prace parlamentu regionalnego. Za swoje osiągnięcia jako bizneswoman i zaangażowanie społeczne Ursula Ida Lapp otrzymała wiele odznaczeń, w tym Order Zasługi Republiki Federalnej Niemiec oraz Medal Gospodarczy Kraju Związkowego Badenia-Wirtembergia.

Do dziś firma LAPP pozostaje w ciągłym posiadaniu rodziny. Ursula Ida Lapp ma trzech synów, z których dwóch zarządza firmą. Również dwóch wnuków założycielki pracuje już w LAPP. Matthias Lapp (38) jest dyrektorem generalnym na region Europy, Ameryki Południowej, Afryki i Bliskiego Wschodu, a Alexander Lapp (36) odpowiada za cyfryzację i e-biznes. "To było największe życzenie naszej mamy, aby jej wnuki również przejęły odpowiedzialność w firmie. Cieszę się, że doczekała się jego spełnienia. Będziemy kontynuować pracę w firmie zgodnie z jej wartościami " - mówi przewodniczący Rady Nadzorczej Siegbert Lapp.

Pogrzeb odbędzie się w gronie najbliższej rodziny i przyjaciół.

Pamięci Pani Ursuli Idy Lapp
Rodzina Lapp

                                                                                                                                                        Stuttgart, 27 kwietnia 2021 r.

 

Kliknij tutaj, aby przejść do strony kondolencyjnej