Inteligentny Bęben Kablowy

Lapp Smart Cable Drum XL

Automatyzacja w  zarządzaniu zapasami

Firma LAPP przedstawia pierwszy Inteligentny bęben kablowy

 

Na targach Hannover Messe 2019 firma  LAPP i Schildknecht zaprezentują pierwszy Inteligentny bęben kablowy.

Innowacyjne rozwiązanie firmy LAPP ma szanse dokonać rewolucji w sposobie i wydajności przechowywania przewodów. Na targach Hannover 2019 (hala 11, stoisko C03) zaprezentujemy po raz pierwszy nasz Inteligentny bęben kablowy.  Został on  opracowany we współpracy z firmą Schildknecht AG, specjalistami w zakresie komunikacji bezprzewodowej dla zastosowań przemysłowych.

„Chcemy, aby nasi klienci  urzeczywistnili idee Przemysłu 4.0. Inteligentny bęben kablowy pomaga w automatycznym zarządzaniu zapasami, dzięki czemu dokładnie dostosowuje zapasy magazynowe do rzeczywistych potrzeb. Pozwala to na oszczędności w kosztach i pojemnościach magazynowych”, wyjaśnia Ralf Moebus, Product Manager LAPP ds. komunikacji w przemyśle.

Inteligentny bęben kablowy, dzięki zastosowaniu czujnika i elektronicznego nadajnika radiowego może obliczyć aktualny stan przewodów i przesłać te informacje do portalu danych w chmurze, za pośrednictwem sieci firmowej lub globalnej technologii mobilnej 2G-4G. „Inteligentny bęben kablowy łączy zalety dla użytkownika z innowacyjną technologią, tworząc nowoczesny model biznesowy IIoT” - wyjaśnia Elena Eberhardt, kierownik ds. Rozwoju i marketingu w Schildknecht AG. „Normalne bębny kablowe można zastąpić inteligentnymi, dzięki zastosowaniu tanich, solidnych czujników z technologią Bluetooth 5 lub mobilnej technologii szerokopasmowej. Co więcej, karta eSIM, o globalnej dostępności, ułatwia wdrażanie na skalę międzynarodową. W połączeniu z odpowiednim rozwiązaniem w chmurze, system można szybko skalować do różnych aplikacji. Jest to możliwe dzięki dostępności standardowych interfejsów, takich jak API RESTful.”

Rozwiązanie jest bardzo korzystne dla klienta.  Inteligentny bęben kablowy pomaga zautomatyzować zarządzanie zapasami w magazynie. Poziom zapasów można zmniejszyć dzięki dostępowi do informacji o ilości przewodów i aktualnej lokalizacji bębna kablowego. Można to zrobić w dowolnym momencie za pośrednictwem chmury. Inteligentny bęben kablowy może wysyłać swoje dane bezpośrednio do LAPP  lub alternatywnie do wewnętrznej sieci firmy. Kolejną korzyścią dla użytkownika jest wbudowany mechanizm chroniący przed kradzieżą.  Opcjonalnie wbudowany moduł GPS dostarcza informacji o aktualnej lokalizacji inteligentnego bębna kablowego. Kradzież kabli może zostać wcześnie wykryta, gdyż zostaniemy ostrzeżeni w przypadku wystąpienia nietypowej aktywności.

Mogłoby to również zaowocować nowymi modelami biznesowymi. LAPP mógłby udostępnić bębny kablowe klientom, jako towar w przesyłce na zasadzie pay-per-use i na podstawie wartości obliczonych przez technologię inteligentnego bębna kablowego zapewnić jednocześnie terminowe uzupełnianie stanów.