Dostosowanie portfolo produktów do branż

Industrien nachhaltig LAPP

Energia słoneczna i wiatrowa pomaga realizować wyzwania związane ze zmianą klimatu. W ciągu ostatnich kilku lat firma LAPP stała się liderem w tej dziedzinie oferując innowacyjne rozwiązania.

Wykorzystanie systemów fotowoltaicznych jest od wielu lat ważnym filarem energii odnawialnej. Wnosi znaczący wkład w rewolucję energetyczną i pozwala skutecznie stawić czoła wyzwaniom związanym ze zmianą klimatu. Nowoczesne systemy fotowoltaiczne są dziś znacznie bardziej wydajne, niż jeszcze kilka lat temu. Fotowoltaika stawia wysokie wymagania dostawcom przewodów i komponentów. Firma LAPP jest w stanie im sprostać ,dzięki swoim produktom. Nieustannie rozwijamy również nasze rozwiązania dla fotowoltaiki, aby zapewnić jeszcze dłuższą trwałość, solidność i wyjątkową elastyczność.

Nasze rozwiązania w zakresie połączeń do wytwarzania energii wiatrowej wzmacniają nasze portfolio w dziedzinie zrównoważonych gałęzi przemysłu. Najszybciej rozwijający się rynek energii odnawialnej wnosi kluczowy wkład w ochronę środowiska. Różne warunki klimatyczne w lokalizacjach na całym świecie, specyficzne wymagania techniczne, również wymagania dotyczące przewodów, dławnic kablowych i złączy są niezwykle złożone. Dzięki doświadczeniu firma LAPP może temu sprostać.

Firma LAPP oferuje innowacyjne rozwiązani dla szybko rozwijającego się rynku elektromobilności. LAPP oferuje przyjazne dla użytkownika przewody do ładowania dla operatorów infrastruktury, producentów stacji ładowania oraz producentów pojazdów.  Przewody nadają się do ładowania w publicznych stacjach ładowania AC oraz w domowych lub przemysłowych gniazdkach. Chcemy, aby mobilność elektryczna była dostępna dla wszystkich.

Działania w poszczególnych branżach przemysłu:

  • Produkty przeznaczone specjalnie dla sektorów energii słonecznej i wiatrowej, a także silny nacisk na transport kolejowy

  • Sektor skupiający się na eMobility i innowacyjnych koncepcjach ładowania w celu zwiększenia wykorzystania pojazdów z napędem elektrycznym w codziennej działalności
  • Wzmocnienie „Industrial Communication” w celu promowania cyfryzacji w technologii automatyzacji (inteligentna fabryka, Przemysł 4.0, IIoT) na całym świecie. Im więcej danych jest dostępnych i znajduje się we właściwym miejscu we właściwym czasie, tym więcej korzyści i zrównoważonych koncepcji produktów można uzyskać. W ten sposób umożliwiamy naszym klientom pracę w bardziej wydajny i oszczędny sposób

Przykład: Lapp Mobility – przyszłość dla Emobilności

LAPP Mobility GmbH to korporacyjny start-up grupy LAPP. Firma specjalizuje się w opracowywaniu, produkcji i sprzedaży systemów ładowania pojazdów elektrycznych i oferuje przyjazne dla użytkownika przewody do ładowania dla operatorów infrastruktury, producentów stacji ładowania i producentów pojazdów oraz prywatnych kierowców pojazdów elektrycznych.