Ochrona środowiska i ludzi w dłuższej perspektywie

Natur Mensch nachhaltig LAPP

Stosujemy zrównoważone praktyki i bierzemy odpowiedzialność wobec naszych pracowników. Wspieramy ich, tak by mogli łączyć pracę z obowiązkami rodzinnymi, na wszystkich etapach życia. Firma LAPP została za to uhonorowana przez Niemieckie Federalne Ministerstwo ds. Rodziny, Seniorów, Kobiet i Młodzieży. LAPP uznano  za firmę najbardziej przyjazną rodzinie w Niemczech. Zaangażowanie społeczne i kulturowe jest  bardzo bliskie naszym sercom, również poza firmą.

Wierzymy, że firmy rodzinne, takie jak LAPP, są nie tylko kręgosłupem niemieckiej gospodarki, ale szczególnie wzmacniają społeczność. Nasza działalność  obejmuje, zarówno szkolenia zawodowe dla uchodźców, wspieranie lokalnych ośrodków opieki nad dziećmi, jak i wspieranie utalentowanych młodych naukowców. Dla nas ważne jest, aby działać w sposób zrównoważony. Nasze zaangażowanie w sprawy społeczne jest nieodłączną częścią naszej kultury korporacyjnej, niezależnie od warunków rynkowych, czy zmian strukturalnych.

Jako zdecentralizowana, globalna firma codziennie spotykamy się z szerokim zakresem wymagań regionalnych i kulturowych. Różnorodność jest częścią naszej kultury. Oprócz tematów globalnych realizowane są projekty lokalne, mające na celu wsparcie pracowników i rodzin. Różnią się one w zależności od kraju.

„Jesteśmy głęboko przekonani, że naszym obowiązkiem jako firmy jest branie odpowiedzialności i robimy to chętnie. Staramy się pomagać, gdzie tylko się da."

Andreas Lapp, Przewodniczący Rady Nadzorczej U.I.Lapp GmbH i syn założycieli firmy Ursuli Idy i Oskara Lapp.

W co jesteśmy zaangażowani:

  • Pomaganie pracownikom na całym świecie w osiąganiu ich celów zawodowych i osobistych. Nacisk kładziemy na wspieranie rodzin i opiekę nad osobami wymagającymi opieki
  • Zrównoważony rozwój przedsiębiorstw lokalnie – czy to w Niemczech, Indiach czy Panamie. Rozwój i projekty wspierające lokalną infrastrukturę są realizowane w każdym kraju, zawsze w oparciu o potrzeby regionalne
  • Wspólne zajęcia sportowe i promocja społecznych wydarzeń sportowych. Wzmacnia to więzi społeczne na całym świecie i zbliża ludzi, również w codziennej pracy
  • Współpraca z uniwersytetami i instytucjami naukowymi. Techniczne i społeczne wyzwania można wesprzeć poprzez zachęcanie, wspieranie i motywowanie młodych naukowców

Przykład: stowarzyszenie Kind e.V.

Aby upewnić się, że mężczyźni i kobiety nie muszą wybierać między karierą a rodziną lub martwić się o opiekę nad dziećmi w godzinach pracy, LAPP wspiera budowę wysokiej jakości placówek edukacyjnych dla dzieci w regionie Stuttgartu. Skupia się tutaj na stowarzyszeniu  Kind e.V., które pomaga budować ośrodki opieki nad dziećmi w pobliżu firm.

Przykład: Fundacja Oskara Lapp

Grupa LAPP wspiera Fundację Oskara Lapp, która we współpracy z Niemieckim Towarzystwem Kardiologicznym (DGK) nagradza młodych naukowców za wybitną pracę w badaniach sercowo-naczyniowych, a w szczególności wspiera młode talenty.