Świadoma ekologicznie dostawa do klientów na całym świecie

Kunden beliefern nachhaltig LAPP

LAPP posiada zwartą sieć centrów logistycznych i profesjonalnych ekspertów ds. sprzedaży na całym świecie. Nieustannie koordynujemy, które produkty są wytwarzane w naszych zakładach na całym świecie i w których centrach logistycznych są one przechowywane. W zależności od ich przydatności w naszym globalnym lub lokalnym portfolio, z uwzględnieniem regionalnych uwarunkowań prawnych. Zapewnia to krótsze odległości transportowe i wydajne procesy wysyłkowe, dzięki zaawansowanym cyfrowo rozwiązaniom logistycznym. Niemniej jednak opakowanie jest niezbędne do ochrony produktów i bezpieczeństwa klientów. Dlatego stale poszukujemy sposobów na optymalizację pakowania i oszczędzanie materiałów, na przykład poprzez stosowanie folii o wysokim współczynniku recyklingu, a najlepiej z możliwością ponownego jej wykorzystania.

Jednocześnie chcemy wspierać naszych klientów w bardziej zrównoważonym podejściu. Dotyczy to utylizacji, a przede wszystkim recyklingu naszych opakowań. W tym celu oferujemy bezpłatną utylizację i recykling naszych opakowań, we współpracy z naszym partnerem Interseroh.

Nasi eksperci wspierają nas w opracowaniu optymalnej koncepcji zrównoważonej  mobilności. Nasz dział logistyki opracowuje nowoczesne i zrównoważone rozwiązania transportowe, zarówno w zakresie wyposażenia własnego pojazdu i floty transportowej, jak i doboru spedytorów i tras transportowych wykorzystywanych na całym świecie. Każdego dnia poszukujemy optymalnej kombinacji czasu dostawy, bezpieczeństwa transportu, aby coraz bardziej skupiać się na zrównoważonym rozwoju.

Do czego jesteśmy zobowiązani w zakresie logistyki:

  • Odpowiedni materiał opakowaniowy. Nowe koncepcje dotyczące rodzaju i recyklingu materiałów opakowaniowych
  • Zrównoważone zarządzanie transportem. Skrócone odległości transportowe, dzięki regionalnie dostosowanemu portfolio produktów w centrach dystrybucyjnych zorientowanych na klienta i lokalną produkcję. Łączenie zamówień
  • Koncepcje zrównoważonej mobilności dla używanych środków transportu, dla lokalnej sprzedaży i dla pracowników

Przykład: LAPP i partner logistyczny

Wiele produktów codziennego użytku jest transportowanych do konsumenta tysiące kilometrów. Tak było również w przypadku rozwiązań połączeniowych, takich jak przewody i złącza. Dzięki zoptymalizowanemu transportowi wewnątrz fabryki i efektywnym energetycznie partnerom logistycznym, firmie LAPP udało się znacznie zmniejszyć zarówno przebytą odległość, jak i emisje CO2. Zobacz więcej