Nasza rodzina

Trzecie pokolenie LAPP

Firma LAPP to niemieckie przedsiębiorstwo rodzinne, które wciąż się rozwija i odnosi sukces na całym świecie

naszarodzina

Niemcy posiadają ponad trzy miliony firm rodzinnych.

Firma LAPP za lata 2021/2022 wygenerowała sprzedaż w wysokości 1.864 milionów euro (łącznie).

Historia sukcesu firmy rozpoczął jej założyciel Oskar Lapp. Zastanawiając się nad ręcznym i czasochłonnym wprowadzaniu pojedynczych żył  i wiązek przewodów, zadał sobie proste pytanie: "Czy można to udoskonalić?". W 1957 roku opracował pierwszy, przemysłowo produkowany, elastyczny i olejoodporny przewód sterowniczy z kolorowymi żyłami.

Wspólnie z żoną Ursulą Idą Lapp wprowadzili na rynek przewód pod marką ÖLFLEX®. W 1959 roku została zarejestrowana, w sądzie rejonowym w Stuttgarcie, firma U.I. Lapp KG. Nazwa rodzinnej firmy została wymyślona przez małżonków przy ich kuchennym stole. Na sfinansowanie przedsięwzięcia wzięli kredyt w wysokości 50.000 marek. Inwestycja szybko się zwróciła. Popyt na przewody był ogromny, a firma szybko zaczęła się rozwijać.

Swoją ambicją, wizją, odwagą i poświęceniem Oskar i Ursula Ida Lapp stali się wzorem dla swoich synów: Andreasa i Siegberta. Po śmierci Oskara Lapp w 1987 roku,  synowie wraz z matką kontynuowali prowadzenie firmy tak, jak życzyłby sobie tego ich ojciec.

Od 2017 roku trzecie pokolenie rodziny Lapp zaczęło przejmować odpowiedzialność za firmę i jej pracowników. Wnuki, Matthias i Alexander Lapp dołączyli do rodzinnego przedsiębiorstwa. Dla Ursuli Idy Lapp wcześnie zaplanowane wejście trzeciego pokolenia zabezpieczyło przyszłość działającej globalnie firmy.

Rok 2022 to kolejny zmiany. Drugie pokolenie, Andreas i Siegbert Lapp wycofuje się z działalności operacyjnej Grupy LAPP i przekazują odpowiedzialność za zarządzanie w ręce trzeciego pokolenia. Matthias Lapp, jako najstarszy wnuk założycieli firmy i syn Siegberta E. Lappa pełni funkcję Prezesa Zarządu LAPP Holding AG. Do Rady Nadzorczej została powołana córka Andreasa Lapp, Katharina Lapp. Oznacza to, że w Zarządzie i Radzie Nadzorczej nadal będą zasiadać członkowie rodziny, a LAPP pozostanie w przyszłości firmą rodzinną.