Z wizją działalności globalnej

Z wizją działalności globalnej

unternehmen geschichte 01 oskarlapp4

W latach 50-tych rozkwit w przemyśle doprowadził do ogromnego popytu na kable i przewody. W obliczu  tego rozwoju, Oskar Lapp zadał sobie proste pytanie:

„ Jak można zoptymalizować obecne metody – czasochłonne ręczne łączenie z odbiornikiem pojedynczych żył?”

Jego odpowiedź brzmiała:

„ Wymyślić pierwszy przemysłowy, giętki, kolorowy przewód sterowniczy ÖLFLEX®

1957 – Kamień węgielny pod przyszłe sukcesy

unternehmen geschichte 02 Junger-Untern

Rodzina Lapp kupuje dom na Rosentalstrasse w Stuttgart-Vaihingen. To tu Oskar Lapp produkuje pierwszy przemysłowy przewód sterowniczy ÖLFLEX®. Markę ÖLFLEX® Oskar i Ursula Ida Lapp tworzyli od podstaw razem. Ich kapitał początkowy wynosi 50,000 marek z pożyczki bankowej. Nazwa firmy UI Lapp powstaje od inicjałów Urszuli Idy Lapp.

W 1959 Lapp ustanawia politykę marek

unternehmen geschichte 03 OELFLEX-colored3

W 1959 Lapp ustanawia politykę marek. Oznakowanie produktów własną marką ÖLFLEX® było czymś nowym w tamtych czasach. Pozwoliło to firmie wyróżnić się na tle istniejącej konkurencji. Lapp  bardzo szybko znalazł się w czołówce producentów oferujących tego rodzaju produkty. Stworzone przez Oskara Lapp marki istnieją do dziś. Najbardziej rozpoznawalna jest marka ÖLFLEX®, która zapewniła sobie miejsce w historii sektora kablowego.

1963-1965 Założenie kolejnych firm

unternehmen geschichte 04 GEBAEUDE

Oskar Lapp zakłada Lapp Kabelwerke GmbH. Zamawiane przez klientów przewody produkowane są w wynajętym warsztacie. W 1963 roku powstaje firma Contact GmbH produkującą złącza prostokątne. W 1965 roku Lapp zatrudnia 30 pracowników. Główna siedziba firmy została przeniesiona z rodzinnego domu na Schulze-Delitzsch-Strasse w Stuttgart-Vaihingen.

1979 – OFLEX® Inc. USA staje się pierwszym oddziałem zagranicznym

unternehmen geschichte 05 1979-USA

Początkowe kroki w kierunku globalizacji były bardzo  nietypowe, jak na niemieckie firmy w tamtym okresie. Dla Lapp Kabel był to jednak niezwykle ważny krok w przyszłość. Firma, która powstała w USA odnosi sukcesy  od samego początku. Oskar Lapp doskonale odnajduje się na arenie międzynarodowej.  Bezkompromisowe skupienie na  potrzebach klientów oraz oferowanie  towarów i usług wysokiej jakości przynosi olbrzymie korzyści dla firmy. To fundament strategii sukcesu Oskara Lappa i jego przedsiębiorstw na całym świecie. Dziś grupa Lapp posiada kilka oddziałów i zakładów produkcyjnych w USA, Kanadzie, Meksyku i Brazylii.

1983 - Lapp Systems

unternehmen geschichte 06 GEBAEUD83

Siegbert Lapp jako pierwszy z drugiej generacji utworzył nową firmę „S” Glaskabel GmbH. W 1995 roku zmienia nazwę na  Lapp Kabelsysteme GmbH, a później na Lapp Systems GmbH. Lapp Systems specjalizuje się w produktach nietypowych, produkowanych pod  indywidualne zamówienia oraz potrzeby klientów.

1987 – Nowa era

unternehmen geschichte 07 Brueder

25 kwietnia 1987 roku, Oskar Lapp umiera na chorobę serca. Po jego śmierci Ursula Ida Lapp i ich synowie, Andreas i Siegbert Lapp, przejmują zarządzanie firmą. Nowe pokolenie wprowadza firmę na nowe tory, mimo to nadal kierują się  ideałami i zasadami założyciela firmy Oskara Lappa. Wzorcowy sposób prowadzenia firmy przyczynia się do jej kolejnych sukcesów. Firma umacnia swoją pozycje zarówno na rynku krajowym, jak  i międzynarodowym. Na rynek wprowadzane są nowe linie produktów.  Orientacja na klienta oraz skupienie na realiach pozostało kluczowym aspektem filozofii firmy. Druga generacja właścicieli wciąż uznaje wizję, odwagę i determinację za najistotniejsze podstawy biznesu.

1992 – Fundacja Oskara Lappa

unternehmen geschichte 09 Scheckuebergabe

W 1992 roku powstała Fundacja imienia założyciela firmy Oskara Lappa. Pomaga ona ludziom w walce z przewlekłymi chorobami serca. Środki są przeznaczane przede wszystkim na promowanie młodych i utalentowanych naukowców. Co roku przyznawana jest nagroda imienia Oskara Lappa za osiągnięte wyniki.

1995 – 2005 Firma Globalna

unternehmen geschichte 10 Global-Player

Rośnie liczba nowych oddziałów  na rynku międzynarodowej. Grupa Lapp działa aktywnie w Azji, Europie i Ameryce. Zatrudnia 2500 osób w 50 firmach własnych i ma ponad 100 przedstawicielstw na całym świecie. Co roku najlepsi pracownicy firmy zostają osobiście odznaczeni przez członków rodziny Lapp.

2007/2008 Przykłady naszej ekspansji

unternehmen geschichte 11

Grupa Lapp umacnia swoją pozycję na świecie. Największy zakład produkcyjny znajduje się w północno-wschodniej Francji, w Forbach i jest obecnie w trakcie rozbudowy. Pozwoli to na podwojenie możliwości produkcyjnych firmy. W USA sprzedażą i dystrybucją zajmuje się firma Lapp Tannenhlil Inc. z siedzibą w Savage, Minnesota. W Indiach, w Bangalore założyliśmy azjatyckie Lapp Center. Firma działa nawet w tak odległych miejscach jak np. Syberia. Otwieramy nowe Centrum Kompetencji na Politechnice w Tomsku, w Rosji. Pozwoli to firmie Lapp wspierać naukę na  fakultetach elektrotechnicznych na tym uniwersytecie. Firma Lapp buduje nowe centra produkcyjno-dystrybucyjne w Hiszpanii, Czechach, Norwegii, Korei i Brazylii. Pozwala to firmie na zapewnienie wysokiej jakości usług na obsługiwanych terenach.

 

2009 – ÖLFLEX® porusza świat

unternehmen geschichte 12 oelflex50-kampagne

Pod takim hasłem Grupa Lapp obchodziła pięćdziesięciolecie swojego okrętu flagowego-marki ÖLFLEX®

2010  Założycielka firmy Ursula Ida Lapp obchodzi swoje 80-te urodziny

ursula ida lapp

Ursula Ida Lapp jest niezwykłą kobietą biznesu, która wpisała się w historię ekonomiczną Niemiec. 30 maja 2010 r. przewodnicząca Rady Nadzorczej Lapp Holing AC obchodziła swoje 80- te urodziny. Razem z mężem Oskarem Lapp (1921-1987) przelała swoją  pasję, energię i wyczucie wymagań rynku, aby założyć spółkę na międzynarodowej arenie. Jej poświęcenie, energia, pasja i oddanie są głównymi wartościami firmy.

2010: ÖLFLEX® World Tour

Z okazji pięćdziesiątej rocznicy ÖLFLEX®, Grupa Lapp zorganizowała specjalne wydarzenie - ÖLFLEX® World Tour. W ramach tego wydarzenia ÖLFLEX® odwiedził jedenaście krajów, gdzie zostały zorganizowane specjalne imprezy dla klientów i pracowników firmy.

Fakty są imponujące: bęben przewodu ÖLFLEX® przebył ponad 32,000 mil lotniczych i został podpisany przez 2500 osób. Ponad 200 osób zajmowało się transportem bębna, a w trakcie całej podróży dookoła świata, zostało wykonane około 880 GB materiału filmowego.