Z wizją działalności globalnej

Z wizją działalności globalnej

unternehmen geschichte 01 oskarlapp4

W latach 50-tych rozkwit w przemyśle doprowadził do ogromnego popytu na kable i przewody. W obliczu  tego rozwoju, Oskar Lapp zadał sobie proste pytanie:

„ Jak można zoptymalizować obecne metody – czasochłonne ręczne łączenie z odbiornikiem pojedynczych żył?”

Jego odpowiedź brzmiała:

„ Wymyślić pierwszy przemysłowy, giętki, kolorowy przewód sterowniczy ÖLFLEX®

1957 Kamień węgielny pod przyszłe sukcesy

unternehmen geschichte 02 Junger-Untern

Rodzina Lapp kupuje dom na Rosentalstrasse w Stuttgart-Vaihingen. To tu Oskar Lapp produkuje pierwszy przemysłowy przewód sterowniczy ÖLFLEX®. Markę ÖLFLEX® Oskar i Ursula Ida Lapp tworzyli od podstaw razem. Ich kapitał początkowy wynosi 50,000 marek z pożyczki bankowej. Nazwa firmy UI Lapp powstaje od inicjałów Urszuli Idy Lapp.

1959 LAPP ustanawia politykę marek

unternehmen geschichte 03 OELFLEX-colored3

W 1959 Lapp ustanawia politykę marek. Oznakowanie produktów własną marką ÖLFLEX® było czymś nowym w tamtych czasach. Pozwoliło to firmie wyróżnić się na tle istniejącej konkurencji. Lapp  bardzo szybko znalazł się w czołówce producentów oferujących tego rodzaju produkty. Stworzone przez Oskara Lapp marki istnieją do dziś. Najbardziej rozpoznawalna jest marka ÖLFLEX®, która zapewniła sobie miejsce w historii sektora kablowego.

1963-1965 Założenie kolejnych firm

unternehmen geschichte 04 GEBAEUDE

Oskar Lapp zakłada Lapp Kabelwerke GmbH. Zamawiane przez klientów przewody produkowane są w wynajętym warsztacie. W 1963 roku powstaje firma Contact GmbH produkującą złącza prostokątne. W 1965 roku Lapp zatrudnia 30 pracowników. Główna siedziba firmy została przeniesiona z rodzinnego domu na Schulze-Delitzsch-Strasse w Stuttgart-Vaihingen.

1979 OLFLEX® Inc. USA staje się pierwszym oddziałem zagranicznym

unternehmen geschichte 05 1979-USA

Początkowe kroki w kierunku globalizacji były bardzo nietypowe, jak na niemieckie firmy w tamtym okresie. Dla Lapp Kabel był to jednak niezwykle ważny krok w przyszłość. Firma, która powstała w USA odnosi sukcesy od samego początku. Oskar Lapp doskonale odnajduje się na arenie międzynarodowej.  Bezkompromisowe skupienie na potrzebach klientów oraz oferowanie towarów i usług wysokiej jakości przynosi olbrzymie korzyści dla firmy. To fundament strategii sukcesu Oskara Lapp i jego przedsiębiorstw na całym świecie. Dziś grupa Lapp posiada kilka oddziałów i zakładów produkcyjnych w USA, Kanadzie, Meksyku i Brazylii.

1983 Lapp Systems

unternehmen geschichte 06 GEBAEUD83

Siegbert Lapp jako pierwszy z drugiej generacji utworzył nową firmę „S” Glaskabel GmbH. W 1995 roku zmienia nazwę na Lapp Kabelsysteme GmbH, a później na Lapp Systems GmbH. Lapp Systems specjalizuje się w produktach nietypowych, produkowanych pod indywidualne zamówienia oraz potrzeby klientów.

 

1987 Nowa era

unternehmen geschichte 07 Brueder

25 kwietnia 1987 roku, Oskar Lapp umiera na chorobę serca. Po jego śmierci Ursula Ida Lapp i ich synowie, Andreas i Siegbert Lapp, przejmują zarządzanie firmą. Nowe pokolenie wprowadza firmę na nowe tory, mimo to nadal kierują się ideałami i zasadami założyciela firmy Oskara Lapp. Wzorcowy sposób prowadzenia firmy przyczynia się do jej kolejnych sukcesów. Firma umacnia swoją pozycje zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym. Na rynek wprowadzane są nowe linie produktów. Orientacja na klienta oraz skupienie na realiach pozostało kluczowym aspektem filozofii firmy. Druga generacja właścicieli wciąż uznaje wizję, odwagę i determinację za najistotniejsze podstawy biznesu.

1992 Fundacja Oskara Lappa

unternehmen geschichte 09 Scheckuebergabe

W 1992 roku powstała Fundacja imienia założyciela firmy Oskara Lapp. Pomaga ona ludziom w walce z przewlekłymi chorobami serca. Środki są przeznaczane przede wszystkim na promowanie młodych i utalentowanych naukowców. Co roku przyznawana jest nagroda imienia Oskara Lappa za osiągnięte wyniki.

1995 – 2005 Firma Globalna

unternehmen geschichte 10 Global-Player

Rośnie liczba nowych oddziałów na rynku międzynarodowej. Grupa Lapp działa aktywnie w Azji, Europie i Ameryce. Zatrudnia 2500 osób w 50 firmach własnych i ma ponad 100 przedstawicielstw na całym świecie. Co roku najlepsi pracownicy firmy zostają osobiście odznaczeni przez członków rodziny Lapp.

2007-2008 Przykłady naszej ekspansji

unternehmen geschichte 11

Grupa Lapp umacnia swoją pozycję na świecie. Największy zakład produkcyjny znajduje się w północno-wschodniej Francji, w Forbach i jest obecnie w trakcie rozbudowy. Pozwoli to na podwojenie możliwości produkcyjnych firmy. W USA sprzedażą i dystrybucją zajmuje się firma Lapp Tannenhlil Inc. z siedzibą w Savage, Minnesota. W Indiach, w Bangalore założyliśmy azjatyckie Lapp Center. Firma działa nawet w tak odległych miejscach jak np. Syberia. Otwieramy nowe Centrum Kompetencji na Politechnice w Tomsku, w Rosji. Pozwoli to firmie Lapp wspierać naukę na fakultetach elektrotechnicznych na tym uniwersytecie. Firma Lapp buduje nowe centra produkcyjno-dystrybucyjne w Hiszpanii, Czechach, Norwegii, Korei i Brazylii. Pozwala to firmie na zapewnienie wysokiej jakości usług na obsługiwanych terenach.

 

2009 ÖLFLEX® porusza świat

unternehmen geschichte 12 oelflex50-kampagne

Pod takim hasłem Grupa Lapp obchodziła pięćdziesięciolecie swojego okrętu flagowego-marki ÖLFLEX®

2010 ÖLFLEX® World Tour

csm OELFLEX World Tour 690x518px 972cce7e5c

Z okazji pięćdziesiątej rocznicy ÖLFLEX®, Grupa LAPP zorganizowała specjalne wydarzenie - ÖLFLEX® World Tour. W ramach tego wydarzenia ÖLFLEX® odwiedził jedenaście krajów, gdzie zostały zorganizowane specjalne imprezy dla klientów i pracowników firmy.

Fakty są imponujące: bęben przewodu ÖLFLEX® przebył ponad 32,000 mil lotniczych i został podpisany przez 2500 osób. Ponad 200 osób zajmowało się transportem bębna, a w trakcie całej podróży dookoła świata, zostało wykonane około 880 GB materiału filmowego.

2013 Nowe Centrum Logistyczne Ludwigsburg

csm 130524 Lapp Logistikzentrum LB 199 690x518px b3fc4f9266

Firma LAPP ustanawia nowe standardy dzięki nowemu centrum usług i logistyki w Ludwigsburgu pod Stuttgartem. Mając ponad 320 000 stóp kwadratowych powierzchni, mieści do 90 000 bębnów kablowych, które można załadować na ciężarówki za pomocą 30 ramp. Magazyn jest w pełni zautomatyzowany, a klienci w Niemczech otrzymują produkty w ciągu 24 godzin.

2015 Od komponentów do systemów

Firma LAPP coraz częściej oferuje kompleksowe rozwiązania systemowe, w tym wstępnie zmontowane przewody Serwo oraz prowadnice łańcuchowe. Tak powstaje marka ÖLFLEX® CONNECT.

2017 Trzecia generacja

LAPP Lapp-M-14100 neu

Matthias Lapp przejmuje odpowiedzialność za firmy w Europie, Ameryce Południowej, Afryce i na Bliskim Wschodzie. Zarządzanie firmą przejmuje  trzeciej generacji rodziny Lapp.

2018 Nowe logo

csm Logo HannoverMesse690x518px 9ef9ca7f6d

 
Firma LAPP coraz częściej postrzegana jest jako dostawca systemów, a nie wyłącznie jako producent przewodów. Dlatego podjęto decyzję o zmianie naszego logo. Nowa nazwa jest używana na całym świecie we wszystkich spółkach grupy.

2019 HUB logistyczny Polska

foto001m

W październiku 2019 roku w Biskupicach Podgórnych rozpoczyna pracę HUB logistyczny dla LA EMEA (Latin America, Europe, Middle East, Africa). Budynek ma 5800 m2, plac składowy -6,5 ha.

 

 

2022 Zmiany w Zarządzie

zmiany w zarz%C4%85dzie

Firma LAPP jest w pełni zarządzana przez trzecie pokolenie. Matthias Lapp obejmuje stanowisko Prezesa Zarządu Lapp Holding AG. Katharina Lapp zostaje  powołana do Rady Nadzorczej. Oznacza to, że w Zarządzie i Radzie Nadzorczej nadal będą zasiadać członkowie rodziny, a LAPP pozostanie w przyszłości firmą rodzinną.